מהי נטורופתיה?

נטורופתיה הינה שיטת ריפוי טבעית שמציעה הסתכלות רחבה יותר על הבעיה הבריאותית מתוך הבנה שהאדם הוא מכלול שלם של גוף ונפש ויש קשר הדוק בין הסימפטומים שמהם הוא סובל ובין המצב הרגשי, הנפשי והרוחני שלו.

היא מבוססת על ההנחה שבכל אחד מאיתנו קיים כוח ריפוי טבעי ומנסה להתחקות אחרי הגורמים הפיזיים, הרגשיים והנפשיים שהפרו את האיזון והובילו לבעיה בריאותית.

נטורופתיה מטפלת במגוון מחלות ובעיות בריאותיות כגון הפרעות במערכת העיכול, מחלות מטבוליות כגון סכרת, יתר לחץ דם, פרופיל שומנים לקוי והשמנה, מחלות בדרכי הנשימה, חולשה חיסונית, אנמיה, נשירת שיער, חוסר איזון הורמונלי, מחלות עור, בעיות שינה, בעיות חרדה ודיכאון, מחלות אוטואימוניות, ועוד.

בטיפול ההוליסטי תמיד נחפש את הגורם לבעיה ולא נטפל רק בהתבטאות הסימפטומטית של המחלה. לדוגמה, אם מישהי סובלת מבעיות שינה לא נטפל רק בצמחים מרגיעים שמשרים שינה, אלא ננסה לברר מהם הגורמים האמיתיים לבעיות השינה. האם הסיבה היא מתח, חרדה, דיכאון, צריכת ממריצים כגון קפאין לפני השינה, בעיות נשימה, כאבים כרוניים, בעיות במערכת העיכול או אולי תופעות לוואי של תרופות. אם לא ירדנו לשורש העניין לא באמת פתרנו את הבעיה, רק העלמנו אותה זמנית.

בטיפול הנטורופתי אני נעזרת במגוון טיפולים וטכניקות שמותאמות באופן אישי למטופל כגון ייעוץ תזונתי, צמחי מרפא, פרחי באך, ארומתרפיה, תוספים ועוד כדי להעצים את יכולת הריפוי הטבעית מתוך התחשבות באדם שעומד מולי, אורח חייו ועולמו הרגשי והנפשי, הרגלי התזונה שלו, ההיסטוריה המשפחתית שלו ועוד.

אז איך מזהים את הגורם או הגורמים לאותה מחלה או סימפטום?

בעזרת תשאול מקיף אני עוברת עם המטופל על התלונה העיקרית שלו, שואלת אותו את כל השאלות האפשריות על מנת לרדת לשורש העניין, עוברת על ההיסטוריה הרפואית שלו, בדיקות דם, הרגלי תזונה ואורח חיים. אני מתבוננת באדם שיושב מולי, שמה לב לשפת הגוף שלו, לדברים שהוא אומר ולדברים שהוא לא אומר ומנסה לקרוא בין השורות. כל זאת על מנת לתת לו את הטיפול שהכי מדויק לו.